۱۳۹۹ جمعه ۷ آذر
شرح خبر
0 : 0 - 1399/08/12 - تعداد بازدید : 29
در بازدید مدیران راه آهن از محور خواف_هرات و در دیدار با هیات افغانستان: آخرین وضعیت این پروژه ملی پیش از افتتاح بررسی ش
به گزارش روابط عمومی اداره کل راه آهن شرق رضا شرقی با اعلام این خبر گفت: این بازدید با  یک رام قطار مسافری از ایستگاه خواف در ایران تا ایستگاه "روزنک" در شهرستان غوریان ولایت هرات افغانستان در 63 کیلومتری نقطه صفر مرزی انجام شد.
وی این بازدید را زمینه افتتاح این مسیر ریلی بین‌المللی دانست و عنوان نمود: ساخت قطعه سوم راه آهن خواف_هرات جزو تعهدات ایران بوده و این خط آهن 63 کیلومتری از نقطه صفر مرزی تا ایستگاه روزنک در شهرستان غوریان افغانستان امتداد یافته است.
وی افزود: در پایان این بازدید در نشستی مشترک با حضور معاون بازرگانی و بهره برداری راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران ، مدیران کل ستادی، مدیر پروژه و  مسوولین راه آهن افغانستان مسائل فنی مربوط به بهره برداری  از  این پروژه ملی و انجام مراودات بازرگانی، راه اندازی قطارهای باری و مسافری و آموزش کارکنان راه آهن افغانستان مطرح و بررسی گردید .
معاون بازرگانی و بهره برداری راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در جمع حاضرین در نشست هیاتهای عالی  رتبه جمهوری اسلامی ایران و افغانستان با اشاره به افتتاح این پروژه ملی طی روزهای آتی از آغاز بهره برداری از این محور ریلی مهم همزمان با افتتاح پروژه خبر داد.
مرتضی جعفری با اشاره نقش پررنگ راه آهن شرق در تمامی مراحل اجرای این پروژه ملی گفت: پس از افتتاح راه خواف_هرات اداره کل راه آهن شرق همانند زمان اجرای پروژه  همکاری لازم جهت راه اندازی قطارهای باری و مسافری و آموزش کارکنان راه آهن افغانستان خواهد داشت.
 
 
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
کليه حقوق محتواي اين سايت متعلق به راه آهن جمهوري اسلامي ايران مي باشد.
Powered by DorsaPortal